Segítség a 2. variációhoz

Fényképek párosítása

Először tervezd meg a lépéseidet!

Már tudod, hogy kell új teknőcöket létrehozni, méretüket megváltoztatni, kis teknőcöket jelzőképként a bal oldalra, nagy teknőcöket pedig a jobb oldalra tenni – itt kell majd a jó párokat összegyűjtened. Azt is tudod, hogy kell megmondani a nagy teknőcnek, hogy változtassa meg az alakját a kicsiére, és meg tudod ezt tenni egy haKlikk esemény létrehozásával.

Csak arra kell ügyelned, hogy a kis jelzőképek mindig a megfelelő nagy kép alakját változtassák meg.

Most azt tanuld meg, hogyan kell kezelni azokat a képeket, amelyeket ezekhez a projektekhez használsz.

Ha szkennelt vagy rajzolt képeket szeretnél használni az Imagine projektjeidben, tudnod kell, hogyan tervezd meg és mentsd el a képeidet.

A LogoMotion programon belül többféle formátumban is elmentheted a képeidet.

 

 

Normál (statikus) képek esetén

 
Ha túl sok képpel tömöd meg az oldaladat, akkor megnyitáskor a projekted nagyon lassan töltődik be és a fájlmérete is hatalmas lesz. Ezért nagyon fontos, hogy a képeidet a szükséges méretűre vágd, és a megfelelő formátumban mentsd el.
 
Például ha a meglevő képedből egy kisebb méretűre van szükséged ahhoz, hogy az Imagine projektedbe beilleszd, akkor először kicsinyítsd le LogoMotion-nel, mentsd el más néven, és ezt az új változatot használd az Imagine projekteden belül. Ezzel megtakaríthatsz egy kis betöltési időt és csökken a fájlod mérete is.
 
Mentésnél használj GIF vagy JPEG formátumot, mert ezek tömörítettek. Ez azt jelenti, hogy a képfájl kisebb helyet foglal el. Hasonlítsd össze ugyanannak a képnek a kétféle formátumban elmentett fájlméretét. De arra is figyelj, hogy mindegyik formátumot más-más célokra tudod használni.
 
A GIF formátumot inkább akkor használd, ha a képeden hatalmas egyszínű területek vannak. Mint ebben a példában:
 
A JPEG-et inkább akkor használd, ha a képen nincsenek nagy egyszínű területek, és a színek egymásba olvadnak, mint a fényképek esetében:
 

Animációk esetén

Ha animációkat készítesz, akkor még fontosabb, hogy a megfelelő méretűre vágd a területet. Így nem lesznek szükségtelenül nagyok ezek a fájljaid sem.
 
Ilyenkor figyelj arra is, hogy GIF vagy LGF formátumban ments, mivel ezek azok a formátumok, amelyek animációt tudnak kezelni. De arra is figyelj, hogy mindegyik formátumot más-más célokra tudod használni.
 
A GIF formátum Imagine-en kívül is használható, több, más felhasználói programban. Ez azt jelenti, hogy weboldalakon vagy prezentációkban is alkalmazhatod ezeket.
 
Az LGF az Imagine saját formátuma. Több lehetőséget kínál, mint a GIF fájlok, pl. egy karakter viselkedése (karakter alakja) különböző lehet, az irányától függően. A képen azt láthatod, hogy a repülőgép különböző irányokba tud repülni:

Mivel ez a formátum csak Imagine-ben használható, tudd, hogy más programban nem dolgozhatsz vele.

 
 

Vissza a lap tetejére